2019 01 22, Antradienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Kvėpavimo galia   print
2015-07-06
Kiek daug jėgos slypi mūsų kvėpavime beveik prieš šimtmetį įrodė filosofas ir išminčius Vydūnas, gilaus kvėpavimo dėka išsigydęs anuomet nepagydoma laikytą džiovą. Žinią apie kvėpavimo galią ir akivaizdų, apčiuopiamą sąmoningo kvėpavimo poveikį savijautai, sveikatai bei gyvenimo kokybei jau 40 metų per pasaulį neša kvėpavimo technikų mokytojas ir pradinininkas Danas Brule.

Šį mėnesį jis daugiau nei dvi savaites viešės Lietuvoje. Viešnagės metu mokytojas pasakos apie tai, kaip kvėpuojant įmanoma įveikti impulsyvų ir besaikį valgymą, išsivaduoti nuo nuolatinio nervingumo ar nevaldomo mąstymo. Mokytojo teigimu, neteisingi kvėpavimo įpročiai gali tapti net galvos skausmo priežastimi, o išmokus įvairių kvėpavimo technikų bei jas nuolat taikant kasdieniniame gyvenime, įmanoma pasiekti tiesiog stulbinančių pokyčių.

„Dabar, tuoj pat, stipriai ir plačiai įkvėpk. Kai iškvėpsi, visiškai atsipalaiduok… Jausk, tarsi pradėtum tirpti ir susiliek su plačia tylos ir ramybės erdve. Šiame ramybės taške, šiame pradiniame taške, slypi begalinės energijos vandenynas. Ši universali energija padės nuvyti į šalį stresą, įtampas, nuovargį, dvejones, ligas ir visus asmeninius barjerus, kuriuos įgijai dar būdamas vaikas. Ši erdvė yra namai ir tarsi didžiulis sandėlis meilei, taikai ir džiaugsmui“, – šie mokytojo žodžiai pasiekė dešimtis tūkstančių žmonių įvairiausiuose pasaulio kampeliuose ir pakeitė daugybę likimų.

Susipažinkime su D. Brule mintimis apie tai, kaip išmokti teisingai kvėpuoti ir kokį poveikį kvėpavimas turi mūsų gyvenimo kokybei.

Apie kvėpavimo naudą

Gyvenime pasitaiko momentų, kai turime perkelti sąmoningumą iš išorės į vidų (ir atvirkščiai). Taip pat būna, kai turime surinkti savo pasklidusias energijas ir sukoncentruoti savo dėmesį, kaip lazerio spindulį. Būtent šiais momentais turime pasitelkti sąmoningą kvėpavimą.

Prisodrinkite kiekvieną įkvėpimą, panardinkite įkvėpimą į pačias gražiausias, tauriausias, galingiausias mintis, vaizdinius, garsus, judesius ir emocijas. Sąmoningas kvėpavimas gali būti naudojamas tiek sporte, tiek ir bet kokioje kitoje veikloje, siekiant išgyventi (pvz., skyrybų, artimojo netekties metu), asmeniniam ugdymui, kūrybinei išraiškai, savikontrolei ir paprasčiausiam mėgavimuisi.

Kvėpavimas, tai - būdas padidinti savo seksualinę energiją ir pažadinti kundalini. Seksualinės energijos baimė, seksualinė trauma, drovumas ar šių jausmų varžymasis gali versti žmones sustingti, įtempti dubenį ir apatinę pilvo sritį. Įtampa ar diskomfortas dėl virškinimo problemų ar menstruacijų pokyčių taip pat gali skatinti įprotį sulaikyti, įtempti ar sutraukti pilvą. Pilnas laisvas ritminis diafragminis kvėpavimas gali išplauti visas šias traumas. Galime naudoti kvėpavimą tam, kad peržengtume savo ego ir emocinį protą, patirtume nuostabias sąmonės būsenas ir išgyventume tam tikras didingas dvasines dimensijas.

Kvėpuokite sąmoningai, norėdami susidoroti su nekontroliuojamu protu ar nevaldomu mąstymu, kai jaučiatės pernelyg susirūpinęs ar nervingas, kai jaučiatės pavargęs, kai reikia atsigauti po sunkaus darbo, siekiant atsikratyti nepageidaujamos emocinės būklės, norint įveikti karščiavimą.

Asm. arch. nuotr. Kvėpavimo technikų mokytojas ir pradinininkas Danas Brule.

Apie įpročius ir jų keitimą

Daugelis žmonių turi įprotį kvėpuoti greitais paviršutiniškais įkvėpiais į savo krūtinės viršų. Šis modelis įjungia „kovoti“ arba „bėgti“ refleksą. Taigi, jis skatina mus būti sunerimusius, ties susierzinimo ar nerimo riba. Nerimo valdymo taisyklė – lėtai kvėpuoti pilvu. Pagrindinis anti-stresinis kvėpavimo būdas yra vadinamas „žemai ir lėtai“. Paverskite tai įpročiu! Nepamirškite švelniai ir kantriai elgtis su savo kūnu. Ir jokio forsavimo ar įsitempimo!

Žaiskite su kvėpavimu. Žvelkite anapus ribotumų iliuzijos. Pajuskite savyje galingą dievišką šviesos būtybę! Žiūrėkite matančiomis akimis ir nepamirškite mylėti!

Apie nuolatinį galvos skausmą

Ar gali jūsų kvėpavimo įpročiai būti jūsų galvos skausmo priežastimi? Leiskite man pasidalinti su jumis informacija, kuria aš dalinausi su vienos konferencijos dalyviais. Ji gali būti sutrumpinta iki vieno sakinio – disfunkciniai kvėpavimo įpročiai, ypač įprotis perkvėpuoti (over-breathing), gali iš karto sukelti galvos skausmą.

Mes galime suprasti ryšį tarp disfunkcinio kvėpavimo ir galvos skausmo štai tokiu būdu: perkvėpavimas (over-breathing) yra tipinis disfunkcinis elgesys. Jis sukelia hipokapniją (degonies stygių). Be to hipokapnija sulėtina kraujo tekėjimą venomis, taigi - deguonies ir gliukozės patekimą į smegenis. Kitaip tariant, -perkvėpavimas sukelia smegenų hipoksiją ir hipoglikemiją.

Pakeiskite savo kvėpavimo elgesį ir jūsų fiziologija pasikeis. Yra daug daugiau dalykų, kuriuos apima kvėpavimo mokslas. Svarbiausia žinoti, jog jūsų kvėpavimo įprotis gali būti daugelio negalavimų priežastimi.

Pixabay.com - Jill Wellington nuotr.


Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys