2018 05 21, Pirmadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Keliautojo teisių atmintinė   print
2010-07-26
Jei link savo atostogų tikslo šią vasarą vyksite lėktuvu ar traukiniu, nemalonių vežėjų pateiktų siurprizų padės išvengti keliautojų teises ginančios europinės taisyklės. Analogiškos teisių apsaugos reisinių laivų bei keltų keleiviams teks laukti iki 2012-ųjų, tuo tarpu dėl europinių autobusų keleivių teisių apsaugos taisyklių ES institucijos tebesidera.

Europinės taisyklės gina neįgalių keleivių teises: vežėjai neturi teisės atsisakyti laipinti neįgalių keleivių ir privalo jiems teikti nemokamą pagalbą įlaipinant ir išlaipinant, jei apie jos būtinybę pranešama likus ne mažiau nei 48 valandoms iki reiso.

Būtina pabrėžti, kad keleiviai negali reikalauti kompensacijos atsiradus nenumatytoms aplinkybėms, kurių vežėjas negali išvengti net ir ėmęsis visų būtinų priemonių.

Laivų keleivių teisės – nuo 2012 m.

2012 m. įsigaliosiantis reglamentas užtikrins pagalbą ir kompensacijas vėluojančių reisinių laivų ir keltų keleiviams. Vėluojant išplaukti daugiau kaip pusantros valandos, keleivis turės galimybę atgauti pinigus už bilietą ir nebeplaukti, būti nukreiptas kitu maršrutu arba sugrąžintas į išvykimo uostą, nebent vėluojama dėl oro sąlygų ar kitų nuo laivų bendrovės nepriklausančių aplinkybių.

Priklausomai nuo kelionės ir vėlavimo trukmės, keleiviams turės būti mokamos 25-50 proc. bilieto kainos siekiančios kompensacijos. Ketvirtadalio bilieto kainos dydžio kompensaciją keleiviai gaus, jei:

numatyta kelionės trukmė – iki 4 val., o pavėluojama atplaukti 1h;

jei numatyta kelionės trukmė – nuo 4 iki 8 val., o pavėluojama atplaukti 2h;

jei numatyta 8-24h kelionė, o pavėluojama atplaukti 3h;

jei numatyta kelionės trukmė – daugiau kaip para, o pavėluojama atplaukti 6h.

Jei vėluojama dvigubai daugiau negu nurodyta, keleiviai gaus pusės bilieto kainos dydžio kompensaciją. Keleiviui, kuris priverstas likti uoste nakčiai, turės būti apmokėta iki 80 eurų vertės nakvynė viešbutyje (iki trijų naktų).

Oro keleivių teisės

Jei jūsų reisas perpildytas, atšauktas ar vėluoja daugiau nei 5 valandomis, turite teisę susigrąžinti pinigus arba skristi alternatyviu maršrutu. Jei už borto liekate dėl to, jog buvo parduota daugiau bilietų, nei orlaivyje yra vietų, turite teisę gauti papildomą kompensaciją, kuri svyruoja nuo 125 iki 600 eurų, o esant būtinybei vežėjas privalo padengti maitinimosi bei nakvynės išlaidas.

Aviakompanijos atsakomybės riba bagažo dingimo ar sugadinimo atveju siekia 1200 eurų. Dingus arba vėluojant bagažui keleivis turi teisę įsigyti būtiniausius kelionės reikmenis, o reikalaudamas kompensacijos – pateikti jų įsigijimo čekius. Bagažo dingimo formą reikia pateikti per 21 d., skundą dėl sugadinto bagažo – per 7 d.

Parduodamas bilietus ir reklamuodamas skrydžius, vežėjas privalo nurodyti galutinę bilieto kainą su visais papildomais mokesčiais. Prieš keliaudami už ES ribų, užmeskite akį į „juodąjį avialinijų sąrašą“, padėsiantį išvengti nesaugių oro bendrovių.

Organizuotos kelionės atveju, kelionių organizatorius, pardavęs atostogų paketą, privalo suteikti visas lankstinuke ar kelionės kataloge nurodytas paslaugas, o poilsis turi atitikti juose nurodytas sąlygas. Prieš įsigydami kelionę, nepamirškite iš anksto pareikalauti sutarties sąlygų kopijos, o susidūrę su problemomis nedelsiant kreipkitės į kelionių organizatorių.

Tarptautinių reisų traukinių keleivių teisės

Jei išvykimo stotyje nėra bilietų kasų ar pardavimo automatų, keleiviai stotyje privalo būti informuojami apie galimybę įsigyti bilietus telefonu, internetu ar traukinyje, o jei tokios galimybės nėra – apie artimiausią geležinkelio stotį ar vietą, kurioje jie parduodami.

Jei reisas panaikinamas ar numatoma, kad traukinys vėluos bent valandą, keleivis gali susigrąžinti sumokėtą sumą, keliauti alternatyviu maršrutu arba nepaisydamas vėlavimo tęsti kelionę ir gauti 25-50 proc. bilieto vertės kompensaciją.

Bagažo sugadinimo atveju gali būti mokama ne didesnė nei 1300 eurų kompensacija. Jei keleivis žūsta arba yra sužeidžiamas traukinio avarijoje, geležinkelių transporto įmonė privalo per 15 dienų sumokėti kompensaciją, padengiančią būtiniausius nukentėjusio keleivio arba jo išlaikytinių poreikius

Kelionės automobiliu

Jei keliaujate automobiliu, kompensacijų už spūstyse ar prie sugaištą laiką tikėtis neverta, tačiau nepamirškite saugaus greičio ir saugos diržų. Gero kelio!

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys