2018 05 21, Pirmadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Tarp laukinės gamtos Balio saloje ir civilizacijos   print
2010-11-29
Iš 13 677 tropinių salų, priklausančių Indonezijos archipelagui, Balio sala – ryškiausia ir egzotiškiausia su savo gigantiškomis orchidėjomis, laukinėmis beždžionėlėmis ir 30 laipsnių temperatūra ištisus metus.

Su orchidėjomis ant kaklų

Skristi į Balio salą tenka netrumpai, bet sutikimas oro uoste atperka kelionės nepatogumus. Štai jūs nutūpėte Denpasare, salos sostinėje, įkvėpėte tropikų oro, ir... čia pat jūsų kaklą papuošė ilgiausias kvepiantis vainikas iš orchidėjų ir lotosų. Nebandykite jo nuimti – pažeisite svetingumo tradicijas.

Balio sala nedidelė. Ją galima lengvai apvažiuoti automobiliu (nuoma – nuo dvidešimties iki keturiasdešimties dolerių per parą drauge su vairuotoju, patartume jį nusisamdyti, nes judėjimas saloje vyksta kairiąja puse). Galima sėsti ir į taksi – už kelis dolerius būsite nuvežti į bet kurį salos kraštą. Pagaliau, jei mėgstate dviratį, sėskitės ant jo.

Bendras salos kraštovaizdis toks: tropinės džiunglės, palmių giraitės, kalnų viršūnės, krištolinio tyrumo vandenynas, auksiniai paplūdimiai.

Sala – ištisas kurortas, tačiau pietinėje jos dalyje ypač išsiskiria trys poilsio zonos: Kuta, Sanuras ir Nusa Dua. Visur stilinga, jauku, ištaiginga. Bet esama ir skirtumų: Kuta – demokratiška ir linksma vietovė, ją ypač dievina jachtininkai ir hipiai. Sanuras – respektabilus kurortas, kuriame poilsiauja turtingi baliečiai ir kuriame gausu vietos burtininkų. Nusa Dua patiks tiems, kurie poilsio neįsivaizduoja be prabangos. Iš viešbučio galima ir neišeiti – čia esama visko.

Kita puiki vietelė – Kandi Dasa. Tik šiuose laukiniuose paplūdimiuose išvysite juodą smėlį, minkštą ir labai smulkų, jis yra susimaišęs su vulkaniniais pelenais ir spindi saulėje. Pagulėję ant tokio kilimo tarsi į juodą triko įsisprausite. Tada belieka pasinerti į vandenyno bangas. Vandens spalva čia keista – toną jai vėlgi duoda juodas dugno smėlis.

Poilsis pagal potvynių ir atoslūgių grafiką

Kad ir kur apsigyventumėte, jūsų viešbutis, supamas tropinio sodo, stovės ant vandenyno kranto. Gali būti, kad nubudę ryte skubėsite pasipliuškenti bangose ir apstulbsite, nes... nebus jokio vandens! Vien tik smėlis ir ryškūs po jį šliaužiojantys krabai. „Atoslūgis, – šypsodamiesi paaiškins jums vaikinai iš gelbėjimo tarnybos. – Vanduo atkeliaus vėliau.“ Būkite atidūs, nesileiskite apgaunami šio gudraus okeano. Kiekviename viešbutyje kabo potvynių ir atoslūgių grafikai, kuriais vadovaudamiesi turistai planuoja savo poilsį.

Balio viešbučiai statomi ne aukštesni už palmes, kad negadintų peizažo. Virš medžių iškilęs tik ištaigingas viešbutis „Grand Bali Beach“. Tiesa, saloje ir trijų žvaigždučių viešbučių kambariai erdvūs, saulėti, su visomis technikos naujovėmis. O parkuose – jaukios mitinėmis akmens figūrėlėmis papuoštos pavėsinės.

Iš savo numerio laiptukais nusileidę pateksite į tik jums skirtą smaragdinį ežerėlį su vandens lelijomis. O sugrįžę prie lovos aptiksite gigantišką pintinę su vaisiais.

Maisto kultas – ne nuodėmė

Papietauti Balio saloje galima neįtikėtinai pigiai (nuo vieno dolerio iki dešimties – jei su vynu). Tai nereiškia, kad indonezietiška virtuvė kukli ir paprasta. Atvirkščiai. Kur kitur dar galima paragauti šitiek patiekalų iš daržovių, vaisių ir jūros gėrybių, paskanintų nuostabiausiais padažais iš ananasų, papajų ir įvairiausių prieskonių! Būtinai paragaukite sote (ant iešmo keptos mėsos su aitriosiomis paprikomis, soja ir žemės riešutais), ryklio pelekų sriubos, valgių iš langustų, aštuonkojų ir jūros ežių. Padegustuokite vietos palmių gėrimo arako, patiekiamo su medumi, ir tuako alaus, gaminamo iš palmių žiedų sulčių. Brangus čia tik prancūziškas šampanas.

Glėbyje su smaugliu

Balio sala vadinama riba tarp laukinio pasaulio ir civilizacijos. Ji įsikūrusi ant vadinamosios Voleso linijos, skiriančios Australijos ir Azijos florą ir fauną. Todėl čia galima sutikti tigrų ir dramblių, kengūrų ir... skraidančių šunų (šitaip vadinama viena iš šikšnosparnių rūšių).

Daugiau kaip tūkstantis įvairiausių rūšių ir spalvų paukščių gyvena Taman Barungo parke. Seragano saloje gyvena bebaimiai gigantiški vėžliai.

Rytinėje pakrantėje esama paslaptingo Goa Lavos urvo. Tiesa, pavieniui ten neikite – verčiau išsiruoškite su grupe. Mat link jūsų pasileis tūkstančiai skraidančių šunelių. O kai pateksite į Alaso Kedatono beždžionių mišką, nedelsdami nusiimkite papuošalus – kitaip tą padarys beždžionėlės.

Jei norėsite išvysti gyvą drakoną komodą (pusantro metro aukščio), kurio giminaičiai įsikūrė Žemėje dar prieš mūsų erą, teks nuvykti į Džakartos safario parką. Ten pat gyvena ir milžiniškas geltonas smauglys, labai mėgstantis apsikabinti – su juo galima drąsiai fotografuotis.

Geriausi baliečio draugai – dievai

Balio saloje – apie dvidešimt tūkstančių šventyklų. Kalbama, kad šventyklų čia daugiau kaip namų. Dievukai čia maitinami, rengiami, puošiami gėlėmis.

Balio dievų hierarchijoje Sang Jang Vidchi – pagrindinė dievybė – tai Višnu, Šyvos ir Brahmos „mišinys“. Jaunesnieji dievai turi tūkstančius veidų. Be to, vietos gyventojai nuoširdžiai tiki dvasiomis ir burtininkais. Induizmas čia yra išsaugojęs ankstyvąją savo formą, su visais senoviniais mitais. Ceremonijos šventyklose – tai ryškūs spektakliai su muzika ir šokiais. Įeiti į Balio šventyklą galima bet kuriuo metu, bet tik su nacionaliniais drabužiais – kelius dera pridengti sijonu – sarongu, galvą – šilkine skarele.

Kaip renkamasi kandidatę į žmonas

Kad dievukai neišalktų ir neįširstų, šioje saloje aukojami vaisiai, saldumynai, gėrimai, gėlės. Per dideles religines šventes aukojami vabzdžiai ir kai kurie gyvūnai, tik ne beždžionės.

O apskritai salos gyventojai – tikri vaikai. Naivoki, geraširdžiai ir labai išmintingi. Laisvo elgesio moterų čia nepamatysi, nors kai kurie papročiai gana erotiški. Pavyzdžiui, apeiga, kurios laikosi skaistybės nepraradusios merginos: nustatytą dieną dešimtys jaunų mergaičių, pasipuošusių aukštais galvos apdangalais ir auksu išsiuvinėtais apdarais, susirenka šventykloje, o po ritualų patraukia vandenyno link, kur maudosi visiškai nuogos. Minios nevedusių jaunikaičių džiaugsmingai apžiūrinėja jas nuo kranto, rinkdamiesi sau kandidatę į žmonas. Ir tuo niekas nesipiktina.

Gerbiamas vulkanas

Atsikelkite auštant ir pažvelkite į rytus. Pamatysite Agungą – labiausiai gerbiamą salos vulkaną. Dieną jo viršūnė paprastai esti apgaubta debesų, ir tik vakare matosi lengvas dūmelis ties krateriu. Baliečiams Agungas – energijos šaltinis, jo papėdėje įsikūrusi pagrindinė salos šventykla Besaki. Be to, čia pastatyta šešiasdešimt šventyklėlių įvairiems dievams ir dvasioms. Vietos gyventojai ateina nusilenkti vulkanui ir jam ką nors paaukoti. Agungas, jų nuomone, – Žemės centras ir vyriškojo prado simbolis. Ir miega vietos gyventojai būtinai padėję galvas į vulkano pusę (ten gyvena dievai), o kojas atsukę link okeano (piktųjų dvasių buveinės). Todėl ir gyvenime jiems puikiai sekasi.

Balis – tai sala be problemų. Yra darbas – gerai, nėra – dar geriau, gulėk sau ir ilsėkis. Visi šypsosi, skubėti nėra reikalo, o kasdieninis maistas „auga“, „plaukioja“ ir „bėgioja“ aplink – tiktai ranką ištiesk. Žmonės čia gyvena darnoje su gamta. Ir tai labai užkrečia.

Asta Bendoraitė

VL archyvo nuotr. Balio sala yra nedidelis lopinėlis vienoje iš didžiausių pasaulio valstybių – Indonezijoje.


Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys