2018 05 21, Pirmadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Gatvės maistas Tailande: saugu ar pavojinga?   print
2014-07-03
Išsiruošę keliauti, tikimės įsimintinų įspūdžių ir nepaprastų patyrimų, o šalies kulinarinių ypatumų pažinimas yra neatsiejama kelionės dalis. Geriausias ( ir pigiausias) būdas susipažinti su autentiška Tailando virtuve – valgyti taip vadinamą „gatvės maistą“.

Tačiau pirmą kartą išsiruošę į egzotines keliones turistai nerimauja, o kaip gi šioje šalyje su higiena. Gatvės maistas Tailande - saugu ar ne?

Akivaizdu, šioje šalyje vyrauja kitoks nei pas mus požiūris į higieną. Tailando miestai ne iš tų, kur gatvės plaunamos šampūnais, o už bet kur išspjautą kramtosios gumos gabaliuką gresia baudos. Gatvėse ne visada lengva rasti šiukšliadėžę , o kai kuriose vietose nosį kutena nemalonūs kvapai. Iš dalies to priežastis - greta kelių nutiesta lietaus kanalizacija, kurios kvapas kartais prasiveržia pro nutekamąsias groteles. Tačiau tokių vietų nėra daug. Be to europiečiui ne visada malonus gatvėse tvyrantis vietinės virtuvės maisto aromatas. Kai kuriems turistams nepatinka neįprastas prieskonių rinkinys ir karšto aliejaus kvapas. Tačiau prie šių kvapų greitai priprantama, ir po kelių dienų net nustojama pastebėti.

Keliaujant po Tailandą šiek tiek atsargumo, be abejo, reikia. Tačiau negalima teigti, kad ši šalis purvina ir pavojinga. Tajai tvarką mėgsta, o valstybė skiria nemaža lėšų tvarkos išsaugojimui bei šiukšlių tvarkymui. Sanitarija ir higiena Tailande rūpinamasi kur kas labiau, nei kaimyninėse šalyse - Malaizijoje, Kambodžoje, Indijoje, todėl šiuo požiūriu Tailandas yra saugesnis.

Tailande, kaip ir daugelyje Azijos šalių, labai išvystyta gatvės maisto sistema. Beveik ant kiekvieno kampo galima pavalgyti nedidelėse kavinukėse ar iš vežiojamų virtuvėlių. Šia galimybe kasdien naudojasi milijonai žmonių. Nors nebrangus, gatvės maistas nėra skirtas tik nepasiturintiems. Išties, maistas yra toks geras, kad dauguma tajų mieliau jį perka gatvėse, nei patys gamina namuose.

Nedidelėse kavinėse ir vežiojamose virtuvėlėse pietauja daugybė vidutinės ir aukštesniosios grandies valdininkų, kuriems svarbiausia ne išblizginta aplinka, bet maisto skonis. Jei kavinukė pagarsėjo gera virtuve, prie jos visada rikiuosis eilutė. Pavyzdžiui Phukete yra neišvaizdi gatvės užeiga su plastikiniais stalais. Jos savininkas anksčiau dirbo karaliaus virtuvėje. Jo gebėjimus puikiai vertina kiekvienas, apsilankęs kavinėje, čia visada gausu lankytojų.

Karštame ore produktų saugojimo laikas yra trumpas, todėl gatvės kavinukės nelaiko atsargų. Produktai yra pristatomi kasdien, ir tik vienai dienai.
Daugelis žmonių įsitikinę, kad kavinėse valgyti yra net saugiau, nei restorane. Juk čia maistas gaminamas jų akivaizdoje, todėl galima stebėti kaip ir iš ko gimsta išsirinktas patiekalas.

Keletas patarimų, ko pasisaugoti ir į ką atkreipti dėmesį, kad kelionės į Tailandą netemdytų didesni ar mažesni sveikatos sutrikimai.

Venkite valgyti vietose, kurios atrodo pernelyg turistinės. Gatvės maistą pirkite ten, kur matote valgant daug vietinių gyventojų. Jie pažįsta pardavėjus ir renkasi tuos, kur maistas skanus ir saugus, o be to jei maistas išparduodamas greit, jis yra šviežesnis.

Rinkitės tas gatvės kavinukes ar virtuvėles, kur galite stebėti maisto gaminimo procesą ir venkite patiekalų, paruoštų jums nematant.
Venkite pardavėjų, prie kurių sukiojasi daugiau musių nei kitur. Prie maisto lauke visada gali atlėkti viena kita musė, tačiau didelis jų skaičius yra ženklas, kad maistas pradėjo gesti.

Rinkitės ką tik pagamintus, dar karštus patiekalus. Kepimo ar virimo metu karštis sunaikina pavojingas bakterijas, tačiau maistui auštant, jų vėl gali atsirasti. Patys išsirinkite, kurio gabaliuko norėtumėte, nepasikliaukite pardavėjo siūlymu. Patartina vengti maisto su jūros gėrybėmis. Nors tajai jas labai mėgsta ir daug valgo, liūdna daugelio keliautojų patirtis rodo, kad tai produktai, dėl kurių yra kilę daugiausiai problemų turistams.

Freeimages - Kashfia Rahman nuotr.

Tailande nesaugu vandenį gerti iš čiaupo ar gatvėje esančių kolonėlių. Daugeliu atveju vanduo į čiaupą teka iš kiekviename name ar viešbutyje esančio rezervuaro. Vanduo čia cirkuliuoja uždaru ciklu: sunaudotas vanduo valomas vietiniais filtrais, po to vėl patenka į tą patį rezervuarą. Pirkite vandenį buteliuose, prieš tai patikrinę, ar jų kamšteliai nepažeisti. Gamyklose į butelius pilstomas vanduo išvalytas ypatingai kruopščiai, todėl yra beveik distiliuotas. Vanduo nebrangus. Daugelyje viešbučių geriamo vandens buteliai svečiams dalijami nemokamai.

Kavinėse ir restoranuose į gėrimo stiklinę įmetami ledukai gali būti sušaldyti iš vandens iš čiaupo. Šaldymas neįveikia bakterijų ar virusų, jei jų buvo vandenyje. Tuo tarpu valgyti sriubą yra saugu, nes virimo proceso metu bakterijos žūva.

Esant nestipriam apsinuodijimui, gali padėti aktyvioji anglis, veikianti kaip absorbentas, surenkantis kenksmingas medžiagas. Tačiau nepradėkite rimtesnių negalavimų gydyti patys, jei neturite medicininio išsilavinimo. Tai gali tik pagilinti problemą.

Neužmirškite elementarios higienos: plaukite rankas prieš valgį ar paglostę gyvūnus, plaukite vaisius, atkreipkite dėmesį, kad lėkštės ir stalo įrankiai būtų švarūs. Turėkite su savimi drėgnų dezinfekuojančių servetėlių.

Prieš vykstant į poilsines keliones, skirkite laiko imuninės sistemos stiprinimui: judėkite, gerai išsimiegokite, valgykite daug vaisių ir daržovių. Virškinimo sistemą sustiprės ir bus atsparesnė, jei kelios savaitės iki kelionės papildomai vartosite produktus, savo sudėtyje turinčius probiotikų - jų natūraliai yra paprastuose rauginto pieno produktuose – jogurte ir kefyre.

Ir nebijokite gatvės maisto Tailande! Ši šalis neretai pavadinama rojumi Žemėje, o jos unikali virtuvė – neatsiejama rojaus dalis.

Dalia Motik

"Magelano kelionės"

Freeimages - Kashfia Rahman nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys