2018 06 18, Pirmadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Mėlynakis užsispyrėlis   print
2006-10-26
Žmonės, net ir nieko nenutuokiantys apie kačių veisles, pažins Siamo katę iš savito kailiuko piešinio, paslaptingų mėlynų akių ir ilgo liekno kūno. Siamo katės populiarios labai daug metų, tačiau ši veislė tinka toli gražu ne kiekvienam: šios katytės itin mėgsta bendrauti, bet tik tuomet, kai užsigeidžia to pačios, tad ne visi gali gyventi su tokiu reikliu gyvūnu. Tačiau jei norite kilmingo, gyvo ir nepaprastai meilaus būdo augintinio, kurio priežiūrai nereikės skirti daug laiko, Siamo katė gali būti pati tinkamiausia.

Viena garsi Siamo kačių veisėja iš Anglijos sakė: "Siamo katės šeimininkas visada skuba į namus. Jis žino, kad jį džiaugsmingai pasitiks ištikima draugė, su kuria jis niekada nebus vienišas".

Šie žodžiai nustebins daugumą, nes Siamo kates įprasta laikyti piktomis, agresyviomis ir kaprizingomis. Kaipgi yra iš tiesų?

Siamai - senovės Rytų veislė, kilusi iš Pietrytinės Himalajų dalies. Iš visų kilmingų kačių Siamo katės apgaubtos didžiausia pasakų ir legendų aureole. O kiek sklando įvairiausių pasakojimų apie jų agresiją, apie "sugraužtus" šeimininkus!

Mažai kas žino, kad visiems pažįstamą snukučio "kaukę", be Siamo, turi dar 15 veislių katės, su Siamo katėmis neturinčios visiškai nieko bendro. Tad tai, ką paprastai siūlo turguje ir vadina Siamo kate, daugeliu atvejų gali pasirodyti esanti katė su "laužta" uodega (užriestu jos galiuku) ir, žinoma, labai agresyviu charakteriu.

Todėl kad ir kokia tikroviška atrodo daugelio prekeivių pasaka apie "karališkuosius Siamus" su laužtu uodegos galiuku, iš tikrųjų tai tėra tik genetinis trūkumas, o tokios veislės, kaip "karališkasis Siamas", paprasčiausiai nėra ir niekada nebuvo. Rinkdamiesi katę prisiminkite: vienas pagrindinių tikros Siamo katės bruožų yra labai ilga, plona uodega be jokių "lūžių".

Kūnas

Siamo katės, kaip visos Rytų trumpaplaukės katės, yra grakštaus, lankstaus sudėjimo. Kūnas liaunas, ilgas ir raumeningas. Užpakalinės kojos, kaip ir visų laukinių kačių šeimos narių, ilgesnės už priekines, plonos. Galva pleištiška. Snukutis ir didžiulės ausys sudaro lygiakraštį trikampį.

Siamo kačių akys migdolo pavidalo - kiek įkypos, tamsiai ryškios mėlynos spalvos.

Kailis

Siamo katės kailis turi būti švelnus kaip šilkas, plaukas trumputis ir minkštas. Poplaukio Siamo katės bemaž neturi.

Spalva

Siamo kačiukai gimsta balti: tamsios žymės ant snukučio, ausų, uodegos ir letenėlių atsiranda vėliau.

Siamo kačių spalva nusistovi maždaug trečiaisiais gyvenimo metais. Pirminės šios veislės kačių žymių spalvos yra tamsiai ruda, melsva, šokolado ir alyvų, bet rausva ir kreminė irgi labai dažnos.

Pirminės žymių spalvos gali būti ir vėžlio kiauto piešinio ar dryžo vėžlio kiauto piešinio. Šios spalvos beveik visada yra patelės.

Naujausios yra cinamono ir stirnos kailio spalvos, dūminės, sidabriškai dryžos, trispalvės ir dvispalvės.


Temperamentas

Žmogus, ketinantis pirkti Siamo katę, turi žinoti, kad ji labai tvirto būdo ir neketina tūnoti kampe bei nelįsti į akis. Šie gyvulėliai dažnai vadinami kačių pasaulio šunimis - ir ne be reikalo.

Siamo katės garsėja rėksmingumu. Savo nepasitenkinimą jos reiškia šaižiu balsu kiek gerklė išneša. Rujojančios Siamo katės liūdnai pagarsėjusios "Jerichono trimitu": nuo jų kniaukimo skamba pusė gatvės.

Jos labai mėgsta bendrauti, o nesulaukusios dėmesio, jo išsireikalauja. Kadangi šios katės dievina draugiją, vienų jų ilgam palikti negalima.

Siamo katės gražiai sutaria su kitomis katėmis ir yra didžiausios šunų draugės.

Mėgsta būti dėmesio centre. Dievina glostymą ir glamones. Siamo katės žaismingos, protingos. Pirkdami šios veislės katę, įsigysite asmenybę. Meilę ir dėmesį jos grąžins su kaupu.

Siamo katės žaismingos, mėgsta visokius žaislus: teniso kamuoliukus, suglamžytą popierių ar pliušines peles. Dauguma Siamo kačių greit išmoksta atnešti numestą popierių ar kamuoliuką ir paprastai mielai leidžiasi vedamos už pavadėlio.

Siamo katė nepaprastai jausminga ir greitai pagauna šeimininko nuotaiką. Tai reiškia, kad su ja galima dalytis ir vargais, ir džiaugsmais. Katės, kuri taip prisirišusi prie žmogaus, tyko nusivylimo pavojus. Ir tada, jeigu jūs neapgaubsite jos dėmesiu ir rūpestingumu, jai gali pasireikšti nenuspėjami pykčio priepuoliai, kurie Siamo veislės katėms nuolat prikišami kaip kone pagrindinė jų charakterio savybė.

Šiai katei nuolat reikalingas patvirtinimas, kad ją myli kaip ir anksčiau. Jeigu ji bus tuo įsitikinusi, tai niekada jumis nenusivils ir visada liks tokia, kokia yra iš tikrųjų: nuostabus ir švelnus padaras.

Priežiūra ir pasitaikančios problemos

Siamo kačiukai nuo kitų nesiskiria ypatingu racionu ar auklėjimo metodais. Galima atkreipti dėmesį tik į tai, kad šios katės (tačiau toli gražu ne visos) pirmaisiais savo gyvenimo metais dėl vitaminų trūkumo bando kramtyti trikotažą ar kokį kitą audinį. Todėl reikia jau nuo dviejų mėnesių pratinti jas ėsti specialiai pasėtų avižų ar kviečių daigelius.

Veterinarijos gydytojų teigimu, Siamo katės daug dažniau nei kitų veislių serga ausų ligomis. Taip pat reikia tikrinti, ar kačiukas neužsikrėtė ausų erkute, o jei tai jau įvyko, kuo skubiau gydyti.

Maudyti kačiuko nereikia. Visiškai užtenka drėgna ranka perbraukti per nugarą ir uodegą, o visas likusias "vandens procedūras" jis atliks pats.

Siamo katės (o ypač katinai) pavydžiai gina mėgstamiausias savo vietas bute. Jie labai nemėgsta, kai yra numetami nuo mylimo fotelio, lovos ar kai labai dažnai pro jį miegantį vaikšto. Apskritai nerekomenduojama Siamo katiną laikyti mažame kambaryje.

Siamo katės palikuonių skaičius priklauso nuo daugybės faktorių: partnerio parinkimo, metų laiko, katės mitybos ir amžiaus. Dažniausiai veda 4-5 kačiukus.

Jos nuolat ieško šiltos vietelės: saulės dėmės ant grindų, žiemą - krosnies, radiatoriaus ar laisvesnės lentynos drabužių spintoje. Tačiau mėgstamiausia jos miego ir poilsio vieta - stalo dalis, apšviesta staline lempa.

Atminkite

Siamo katė labiausiai nemėgsta: dulkių siurblio garsų, automobilių, vandens, vienatvės.

Kieme būna labai judri, tad jei nenorite paskui ją laipioti po medžius, įsigykite pavadėlį. Ji mielai bėgs priekyje kaip šuo: rodys kelią, dairysis draugų ir priešų.

Maistas. Mieliausiai ėda brangius kąsnelius, tačiau smaguriauja ir plakta grietinėle, kremu, žalia žuvimi ir mėsa. Ką nors kita vargu ar pavyks jai įsiūlyti.

Gerosios savybės. Kadangi ji labai prisirišusi prie šeimininko, niekada jam neįkąs, neįdrėks, viską atleis. Ji mieliau užkandžiaus ne viena, bet kartu su šeimininku. Tai viena sumaniausių kačių veislių: paprastai ji išmoksta atidaryti viską - stalčius, duris, papuošalų dėžutes. O tada jau "viso gero" kojinėms, karoliukams, sąsiuviniams...

Blogosios savybės. Tai įkyri šeimos gyventoja. Jei užsidarysite vonioje, augintinė gali labai įsižeisti, manydama, kad nuo jos slepiamasi. Tada ji kniauks prie vonios durų, draskys jas, sieks rankenos. Neretai teks jai nusileisti. Jei katytė panorės būti meili, šoks į glėbį, kai mažiausiai to tikėsitės. Katė mėgsta miegoti šeimininko lovoje. Tačiau ta begėdė pati nusprendžia, kur jai įsitaisyti - šalia kojų ar galvos, todėl prieš naktį palikite ją už durų. Kokį pusvalandį pakniauks, pyks, paskui nurims. Bet rytą prasidės vėl viskas iš pradžių - vos tik išgirs skambantį žadintuvą.

Parengė Marius BEKERIS

"Panevėžio balsas"

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys