2018 10 21, Sekmadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Pirmosios pagalbos atmintinė   print
2006-06-16

Cukrinis diabetas, epilepsija, insultas, miokardo infarktas, bronchų spazmai, organizmo intoksikacija, trauma, apsinuodijimas gaisro metu, šilumos smūgis, anafilaksinis šokas, kolapsas, žaibo smūgis, apnėja.

Cukrinis diabetas

Priežastis: pernelyg mažas arba didelis gliukozės kiekis kraujyje dėl laiku nesuleisto insulino ar jo perdozavimo, pažeidus mitybos taisykles.

Ką daryti: jeigu sutrinka kvėpavimas ir sustoja širdis, reikia daryti dirbtinį kvėpavimą iš burnos į burną ir masažuoti širdį. Jeigu laiku nesuleista insulino, kuo greičiau jį suleisti. Jeigu ligonis laiku nepavalgė, būtina jam duoti baltos duonos arba kitų produktų, kuriuose yra daug angliavandenių.

Epilepsija

Priežastis: traukulių priepuolis, dėl kurio ligonis gali sukąsti liežuvį arba nevalingai nusišlapinti.

Ką daryti: kontroliuoti ligonio judesius, saugoti, kad jis neužsigautų, tarp dantų įsprausti grįžtele suvyniotą audinį (šaliką, pirštinę ir t.t.). Bet negalima stengtis jėga pražiodyti.

Insultas

Priežastis: smegenų kraujo apytakos sutrikimas.

Ką daryti: žmogų patogiai paguldyti ir, jeigu įmanoma, pamatuoti arterinį spaudimą. Jeigu jis padidėjęs, duoti papildomą dozę vaistų nuo hipertenzijos.

Miokardo infarktas

Priežastis: koronarų nepakankamumas.

Ką daryti: ligoniui po liežuviu pakišti nitroglicerino tabletę ir kviesti gydytoją. Kai tabletė ištirps, palūkėti 5-10 minučių ir pakišti antrą. Šiai ištirpus ir palūkėjus dar 5-10 minučių - trečią. Jeigu ištirpus 2-3 tabletėms ligonio savijauta nepagerėja, reikia duoti valerijono arba širdies srityje priklijuoti garstyčių trauklapį.

Bronchų spazmai

Priežastis: angliarūgštės susikaupimas kraujyje ir blogas smegenų aprūpinimas deguonimi.

Ką daryti: ligonio kišenėje surasti inhaliatorių, įkišti į burną ir, jam įkvepiant, 2-3 kartus paspausti.

Organizmo intoksikacija

Priežastis: alkoholis, narkotikai, kai kurie vaistai.

Ką daryti: daryti dirbtinį kvėpavimą ir širdies masažą. Laukiant gydytojo, reikia išplauti nukentėjusiojo skrandį, t.y. duoti gerti daug sūroko vandens.

Trauma

Priežastis: smarkus sutrenkimas, trauminis kraujavimas ir t.t.

Ką daryti: jei traumuota galūnė, užveržus guminį raištį sustabdyti kraujavimą, sužalotą vietą atšaldyti ledu. Jei gali būti lūžę kaulai, nukentėjusįjį kuo mažiau judinti.

Apsinuodijimas gaisro metu

Priežastis: kraujo prisotinimas angliarūgšte, anglies oksidu.

Ką daryti: nukentėjusį kuo greičiau išnešti į gryną orą, atlaisvinti drabužius ir nedelsiant pradėti daryti dirbtinį kvėpavimą.

Šilumos smūgis

Priežastis: organizmo nesugebėjimas šilumos perteklių pašalinti su prakaitu.

Ką daryti: nukentėjusįjį paguldyti vėsioje vietoje arba pavėsyje, atlaisvinti drabužius, jeigu yra galimybė, ant galvos, kaklo, krūtinės uždėti šaltus kompresus. Jeigu būtina, daryti dirbtinį kvėpavimą.

Anafilaksinis šokas

Priežastis: reakcija į tam tikrus vaistus arba vabzdžių įgėlimus.

Ką daryti: nukentėjusįjį patogiai paguldyti ir fiksuoti jo liežuvį, kad neužkimštų kvėpavimo takų. Pašalinti visus alergenus: nebeleisti vaistų ar pašalinti vabzdžio geluonį, o įgėlimo vietą patepti spiritu arba odekolonu ir atšaldyti ledu.

Kolapsas

Priežastis: kraujagyslių nepakankamumas gausiai nukraujavus, patyrus smūgį į saulės rezginį arba tarpvietę.

Ką daryti: pirmiausia pašalinti kolapsą sukėlusią priežastį, po to nukentėjusiojo kojas pakelti aukščiau už kūną, kad į galvą priplūstų daugiau kraujo.

Žaibo smūgis

Priežastis: jeigu ant nukentėjusiojo kūno matyti melsvos spalvos medžio pavidalo raizginys, aišku, kad jis patyrė žaibo smūgį ir prarado sąmonę.

Ką daryti: kuo greičiau pradėti dirbtinį kvėpavimą. O kai žmogus atsipeikėja, duoti kuo daugiau skysčių (tik ne alkoholio ar kavos). Be to, reikia pasirūpinti nudeginta oda, nukentėjusįjį apkloti antklode ir kuo greičiau gabenti į ligoninę.

Apnėja

Priežastis: kvėpavimo sustojimas dėl ryklės, trachėjos, bronchų pažeidimo, virusinių kvėpavimo organų ligų, bronchinės astmos, sedatyvinių vaistų perdozavimo ir t.t.

Ką daryti: iš burnos ertmės ir kvėpavimo takų pašalinti gleives, svetimkūnius, pataisyti įstrigusį liežuvį, apatinį žandikaulį patraukti į priekį ir daryti dirbtinį kvėpavimą iš burnos į burną arba iš burnos į nosį. Tuo pačiu metu daryti širdies masažą. Jeigu yra galimybė, suleisti adrenalino.

Parengė Liepa EGLINSKYTĖ

"Panevėžio balsas"Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys