2019 01 22, Antradienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Kaip apsisaugoti nuo karščio?   print
2006-07-05

Svarbiausia – tinkamai apsirengti. Dėvėkite lengvus medvilninius drabužius, venkite drabužių iš sintetinių audinių, avalynę rinkitės odinę, nepamirškite galvos apdangalų. Ribokite fizinį aktyvumą. Sodo, daržo bei kitus ūkio darbus geriau atlikite anksti ryte arba vakare. Poilsiaujant gamtoje – pasirinkite vietą pavėsyje, būkite po skėčiais, ribokite buvimo laiką atviroje saulėje.

Esant aukštai aplinkos temperatūrai suintensyvėja prakaitavimas, kartu su prakaitu netenkama svarbių organizmo gyvybinėms funkcijoms druskų. Atkreipkite dėmesį, kad per karščius būtina gaivintis dažniau nei apima troškulys - skysčius reikia gerti pastoviai, po truputį, visą dieną, nelaukiant, kol ištrokšite.

Geriausiai gerti tinka mineralinis, mineralizuotas, paprastas geriamasis arba pasūdytas vanduo. Venkite skysčių su kofeinu, alkoholiu ir gėrimų su cukrumi ir saldikliais – tai skatina didesnį skysčių išsiskyrimą. Nepatartinas riebus ir sunkiai virškinamas maistas. Patartina daugiau valgyti skystų produktų, lengviau pasisavinamų liesų pieno produktų, daugiau vartoti vaisių ir daržovių.

Jeigu sergate širdies - kraujagyslių sistemos ligomis, būkite dėmesingi savo sveikatos būklei. Pasivaikščiojimams rinkitės rytinį ar vakarinį laiką, ribokite fizinę veiklą, sekite sveikatos būklę.

Perkaitimas arba šilumos smūgis

Perkaitimas arba šilumos smūgis – tai organizmo būklė, kai sutrinka kūno temperatūros reguliacijos mechanizmas, dėl ko susikaupia šilumos perteklius organizme ir pakyla kūno temperatūra. Paprastai perkaistama, kai yra aukšta aplinkos temperatūra (dažniausiai 30° C ir daugiau), didelė santykinė oro drėgmė, kai būnama nevėdinamose patalpose, mažai vartojama skysčių ar kai labai daug ir sunkiai dirbama karštos aplinkos sąlygomis (pvz., šiltnamyje, atliekant lauko darbus ir t.t).

Perkaitimo požymiai atsiranda staiga: pakyla kūno temperatūra (dažniausiai virš
38 °C), atsiranda galvos skausmai, mieguistumas, žiovulys, sutrinka pusiausvyra, kalba tampa nerišli, veidas parausta, padažnėja pulsas (iki 110-160 k/min.), kvėpavimas (virš 20 k/min.). Jei kūno temperatūra pakyla virš 41°C ir tokia būklė užsitęsia, žmogus netenka sąmonės ir gali mirti.

Pirmoji pagalba perkaitus

· Skubiai išneškite nukentėjusįjį iš karštos aplinkos!

· Paguldykite pavėsyje arba vėsioje aplinkoje.

· Būtinai paguldykite ant nugaros, kojas šiek tiek pakelti, pakišant pagalvę arba suvyniotus drabužius (taip pagerės galvos ir širdies kraujotaka).

· Atsagstykite drabužius (atsekite apykaklę).

· Pradėkite jį vėsinti visais įmanomais būdais: vyniokite į sudrėkintą (+370C) vandenyje paklodę, rankšluostį; dėkite šaltus kompresus, ledą stambiųjų kraujagyslių projekcijoje – ant pakinklių, kaklo, rankų per alkūnės linkį, pažastų, kirkšnies; apipurkškite vandeniu arba gaivinkite vandenyje sudrėkinta kempine.

· Jei nukentėjusysis sąmoningas - duokite gerti vandens.

· Kuo greičiau vežkite į gydymo įstaigą.

Žinotina


Draudžiama nardinti visą kūną į šaltą vandenį bei duoti gerti alkoholio!

Saulės smūgis


Galimas ir taip vadinamas lokalus perkaitimas esant giedriam orui ir nedėvint jokio galvos apdangalo. Saulės spindulių spektras yra platus ir gali įšildyti ne tik odos paviršių, bet ir giliau esančius audinius.

Saulės spinduliams tiesiogiai krintant ant nepridengtos galvos ir sprando, dirginami galvos smegenų dangalai, įšyla galvos smegenų dangaluose esančios kraujagyslės, jos plečiasi, didėja intrakranijinis spaudimas ir dėl to vystosi smegenų hiperemija, pakyla galvos smegenų temperatūra, todėl ima trikti galvos smegenų funkcija.

Taigi saulės smūgis - tai galvos smegenų pažeidimas, tiesiogiai veikiant saulės spinduliams nepridengtą galvą arba sprandą. Galvą skauda, atsiranda spengimas ausyse, pykinimas, žmogus ima vemti, pasidaro apatiškas, suglemba ir vėliau gali netekti sąmonės. Negaivinamas žmogus gali mirti nuo smegenų edemos (paburkimo).

Dažnai saulės smūgis ir perkaitimas (šilumos smūgis) ištinka kartu. Todėl būtina taikyti kompleksines pirmosios pagalbos priemones, t.y. šaldyti nukentėjusiojo galvą ir teikti tokią pirmąją pagalbą kaip perkaitus.

Pirmoji pagalba

· Skubiai neškite nukentėjusįjį į pavėsį.

· Paguldykite truputį pakelta galva arba pasodinkite.

· Ant kaktos uždėkite šaltą kompresą (sudrėkintą vandenyje audeklą arba rankšluostį).

· Skubiai kreipkitės į medikus.


SAM Ekstremalių sveikatai situacijų centro inf.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.lt



Reklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys