2018 10 21, Sekmadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Kaip suleisti vaistus   print
2006-10-13
Ketinant leisti vaistus į raumenis, pirmiausia reikia paruošti vaistus. Jeigu jie stiklinėje ampulėje, reikia jos kaklelio pagrindą pabrūžinti specialia dildele, paskui suimti jį švaria marline servetėle ir nulaužti. Jei vaistai buteliuke, kurio guminis kamštelis padengtas metaliniu gaubteliu, pirmiausia reikia jį nuimti.

Paskui, jeigu vaistai skysti, galima juos siurbti perdūrus guminį kamštelį švirkšto adata. Jeigu vaistai miltelių pavidalo, pirmiausia reikia įsiurbti į švirkštą reikiamą kiekį tirpiklio, sušvirkšti jį į buteliuką ir papurtyti, kad tie milteliai ištirptų, tik tada siurbti gautą tirpalą.

Susiurbus vaistus į švirkštą, reikia jį pasukti adata į viršų ir spausti stūmokliuką, kol ištrykšta nedidelė srovelė. Taip pašalinamas oras, kuris pernelyg išplėstų raumenis ir suformuotų hematomą.

Pasiruošus švirkštą, ligonio sėdmenis mintyse reikia „padalyti“ į 4 dalis ir sušvirkšti vaistus į viršutinį jų ketvirtį. Pirmiausia reikia tą vietą patrinti spiritu suvilgytu vatos tamponu, vėliau durti adatą, stengiantis išorėje palikti maždaug du jos trečdalius. Paskui neskubant vienodu stiprumu reikia spausti stūmokliuką, kol švirkšte nebeliks vaistų.

Jeigu duriant netyčia pataikoma į paodžio kraujagyslę, ligonis jaučia stipresnį skausmą. Bet jokio pavojaus jam nėra. Tik ištraukus adatą dūrio vietą reikia ilgiau laikyti užspaudus vatos tamponu, kad ji liautųsi kraujavusi.

Parengė L.ŽUKAITĖ

"Sekundė"

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys