2018 12 10, Pirmadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Pagalba staiga nualpus   print
2007-01-12
Nualpstama dažniausiai patyrus kokį nors emocinį sukrėtimą. Pavyzdžiui, per skausmingą procedūrą, ilgai būnant tvankioje patalpoje, ištikus stresui. Neretai moterys trumpam praranda sąmonę dėl netinkamų drabužių ir jų priedų. Ir ne tik dėl korsetų ar ankštų liemenėlių, bet ir dėl pernelyg siaurų kelnių, elastinių diržų.

Pagrindinė nuoalpio priežastis – nepakankamai kraujo patenka į galvos smegenis. Dėl to sąmonės dažniau netenka žmonės, turintys sumažėjusį arterinį kraujospūdį. Taip pat ir sergantieji anemija. Nualpti galima ir neteisingai vartojant kraujospūdį mažinančius preparatus.

Paprastai nuoalpį pranašauja pykinimas, silpnumas ir žiovulys. Žmogus gali skųstis prakaitavimu, „musytėmis“ prieš akis, galvos svaigimu. Aplinkiniai pastebi, kad jis akimirksniu pabąla ir tampa apatiškas. Netekusįjį sąmonės reikia paguldyti arba pasodinti ant kėdės su atkalte. Atidaryti duris ar langą, kad įeitų gryno oro. Kalbinti – taip galima nukreipti dėmesį nuo nemalonių pojūčių ir kartais netgi išvengti nuoalpio.

Būna, kad profilaktinę pagalbą nepavyko suteikti laiku, ir žmogus vis dėlto prarado sąmonę. Ką tuomet daryti? Reikia žinoti, kad nualpus atsipalaiduoja raumenys. Todėl reikia laiku prilaikyti žmogų, kad jis negautų traumų krisdamas.

Tolesni veiksmai

Žmogų reikia paguldyti ant nugaros, kad jo galva būtų truputį atlošta, o kojos šiek tiek pakeltos. Tam galima pritaikyti drabužius ar rankinę.

Jei nuoalpis ištiko gatvėje ar tvankioje parduotuvėje, prigulti galimybės nėra. Tada reikia pasodinti ant kėdės ar ant grindų ir stengtis prilenkti galvą kuo žemiau, kad pečiai siektų kelius.

Jei žmogus nualpo ir nugriuvo, nereikia jo purtyti ar bandyti pakelti. Būtina atsegti apykaklę, atlaisvinti juosmenį. Tai palengvins kvėpavimą ir pagerins kraujotaką.

Paprastai priepuolis trunka neilgai – nuo kelių sekundžių iki 3-5 minučių.

Veiksmingos priemonės

Jeigu žmogus neatsipeikėja, reikia imtis veiksmingų priemonių.

Pirmiausia duoti pauostyti amoniako spirito. Jo nereikia pilti daug, užtenka keletą lašų užvarvinti ant vatos ir prikišti prie nosies per 5-8 centimetrus. Patartina amoniaką uostyti ne ilgiau kaip dvi minutes, kitaip jis gali nudeginti odą ar gleivinę. Jei amoniako spirito po ranka nėra, galima nualpusiojo veidą apšlakstyti šaltu vandeniu. Tada energingai patrinti smilkinius, krūtinę, kojas ir rankas vilnoniu audiniu – šaliku, pirštinėmis. Arba tiesiog rankomis.

Jei nepadeda, pabandoma delnais patrinti ausis. Arba keliskart stipriai paspausti ausų spenelius.
Kai ligonis atsipeikės, reikia paaiškinti, kad jis turi kurį laiką pagulėti, nes keldamasis gali vėl prarasti sąmonę. Paprastai po nuoalpio jaučiamas drebulys. Todėl puodelis karštos saldžios arbatos arba kavos tuo atveju labai pagelbės. Būna, kad, nepaisant visų priemonių, sąmonė negrįžta. Tokiu atveju būtina kvieti greitąją medicinos pagalbą.

Parengė G.Alksnis

"Sekundė"
Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys