2019 01 22, Antradienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Kuo gelbėtis nuo karščiavimo?   print
2007-01-31
Staiga apėmė silpnumas, ėmė krėsti šaltis, „laužyti“ kaulus. O pasimatavus temperatūrą, termometras rodo per 39 laipsnius! Beje, prieš griebiantis temperatūrą mažinančių vaistų, verta pagalvoti ir apie specialistų patarimus.

Antibiotikai virusų nenaikina

Remiantis neseniai atliktos apklausos rezultatais bei medikų patirtimi, paaiškėjo, kad nemaža dalis karščiuojančių ligonių gerai nežino, kokiais vaistais reikia mažinti kūno temperatūrą ir kada juos būtina gerti. Iš tiesų nedidelis karščiavimas organizmui yra net naudingas — jis padeda kovoti su infekcijos sukėlėjais. Tad kol kūno temperatūra neviršija 38,5 C, specialiais vaistais jos mažinti nevertėtų (aišku, jei negresia traukuliai).

Karščiuojant labiau, vaistus vartoti būtina, tačiau tokio gydymo nepakanka: jei po kurio laiko temperatūra ir vėl pakyla, jau būtini specialūs vaistai, kuriuos turi skirti gydytojas.

Kai kas mano, kad karščiuojant geriausiai tinka antibiotikai — jie mažina kūno temperatūrą, naikina ligos sukėlėjus ir saugo nuo komplikacijų. Deja, dideliu karščiavimu dažniausiai pasireiškia virusinės infekcijos. Tačiau antibiotikai virusų nenaikina. Negali jie sumažinti ir kūno temperatūros.

Kūno temperatūrai kylant, paprastai ima krėsti šaltis. Jei tuo pačiu metu parausta oda, akys ima neįprastai blizgėti, galūnės ima kaisti, kamuoja troškulys ir tenka dažnai šlapintis, tai reiškia, kad pats metas išgerti efektyviai karščiavimą slopinančių vaistų.

Koks tinkamiausias?

Karščiavimą mažina įvairūs vaistai, tačiau ne visi jie yra vienodai veiksmingi ir ne kiekvienam tinkami.

Vienas iš seniausių vaistų ir efektyvių vaistų yra acetilsalicilo rūgštis. Tačiau ji dirgina skrandžio gleivinę, kartais gali sukelti jos kraujavimą, tad ją varoti reikia itin atsargiai. Ypač sergant lėtiniu gastritu ar opalige.

Dėl sąlyginio saugumo vaikams dažniausiai rekomenduojamas paracetamolis. Jis tinka ir suaugusiems. Toleruojamas gerai, bet jo perdozavus, galima pažeisti kepenis. Šį vaistą vartojant ilgai, gali išsivystyti inkstų nepakankamumas. Tad paracetamolį būtina vartoti griežtai pagal nurodymus informaciniame lapelyje. Juo gydantis jokiu būdu negalima gerti alkoholio — toks derinys ypač pavojingas kepenims!

Beje, alkoholiniai gėrimai nesuderinami su jokiais karščiavimą mažinančiais vaistais.

Ibuprofenas veikia kaip ir paracetamolis, tačiau jis pasižymi dvejopu veikimu: mažina karščiavimą ir malšina uždegiminius procesus. Tačiau jis gali sukelti šleikštulį, opaligės, gastrito ir hipertenzijos paūmėjimą. Šį vaistą rekomenduotina gerti tik po valgio. Ypač atsargiai jį turėtų vartoti sergantys opalige, arterine hipertenzija.

"Šiaulių kraštas"

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys